Moral Destek Sigortası

Moral Destek Sigortası


Kanser, günümüzün en sık rastlanan ve erken teşhis ile tedavisi mümkün olan hastalıklarından biri.  Tedavi sürecinde tek düşünmeniz gereken şey ise sağlığınız. Allianz, hayatınızın bu zor dönemlerinde Moral Destek Sigortası ile yanınızda.

 
Size Özel Avantajlar

Moral Destek Sigortası, poliçe dönemi içerisinde kanser hastalığına yakalanmanız durumunda toplu maddi destek sağlayan bir sağlık sigortasıdır. Bu sigorta ile, günümüzde yaygın olarak karşılaşılan fakat erken teşhis ile tedavisi mümkün olan ‘kanser’ hastalığı döneminin daha kolay aşılması hedeflenmektedir.

Bu kritik hastalığa yakalanılması durumunda, teşhis konulduğu anda sağlanan toplu nakit desteği, yüksek tedavi giderlerinin üstesinden gelinmesine ve oluşabilecek farklı ihtiyaçların kolayca giderilmesine yardımcı olur.

Moral Destek Sigortası’na ödeyeceğiniz prim, istediğiniz teminat tutarına ve yaşınıza göre değişkenlik göstermekte olup, 25.000 TL veya 50.000 TL şeklinde iki teminat seçeneği sunulmaktadır.

DETAYLAR

Türkiye’nin her yerine yayılmış olan 3.500’ü aşkın anlaşmalı sağlık kurum ağında, poliçenin yürürlükte olduğu süre içerisinde, sigorta kartınızı göstererek veya T.C. kimlik numaranız ile bu poliçe için belirlenen fiyat indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

18 – 50 yaş aralığında, kanser veya kanser şüphesi nedeniyle herhangi bir tıbbi araştırma geçirmemiş herkes Moral Destek Sigortası alabilir.

 • Moral Destek Sigortası’na ödeyeceğiniz prim, istediğiniz teminat tutarına ve yaşınıza göre değişmektedir.25.000 TL teminat için: 
  Yaş Aralığı  Yıllık Prim Tutarı
  0-17 36 TL
  18-35 72 TL
  36-40 120 TL
  41-45 180 TL
  46-50 270 TL
  51-55 360 TL


  50.000 TL teminat için:

   

  Yaş Aralığı  Yıllık Prim Tutarı
  0-17 72 TL
  18-35 150 TL
  36-40 240 TL
  41-45 360 TL
  46-50 540 TL
  51-55 720 TL

  *Moral Destek Sigortası’na ilk giriş yaşı maksimum 50’dir.

  Kritik Hastalık (Kanser) Teminatı nedir? 

  Kanser hastalığı, bazı etkilerle değişime uğramış hücrelerin, gerek yerel gerekse uzak noktalarda kontrolsüz olarak çoğalıp büyümelerinin sonucu oluşan habis hastalıklar grubu olup, Moral Destek Sigortası, sigortalıya kanser hastalığı teşhisinin konması halinde seçilen plan dahilinde tazminatın ödenmesini kapsar. Teşhis, Moral Destek Sigortası Özel Şartları Tazminatın Ödenmesi maddesinde belirtilen evraklarla belgelendirilmelidir. Habisleşmekte olan tümörler veya histopatolojik olarak prekanser tanımlanan durumlar bu poliçe ile teminat altına alınan kanser hastalığı kapsamına girmemektedir. Teşhisin konması için gerekli olan belgeler ve tazminat ödemeleri ile ilgili detaylı bilgiler Moral Destek Sigortası Özel Şartları’nda yer almaktadır.

  İlk yıl poliçe başlangıcından itibaren 90 gün içinde gelişen ve tanısı konan durumlar sigorta kapsamında değildir.